Kierunek

Logistyka

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Wydział: Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Typ studiów: studia II stopnia
Język: polski
Czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)
Forma: Studia niestacjonarne
Tytuł: magister
Terminy rekrutacji: 20.05.2024 - 20.09.2024 r.


https://rekrutacja.pm.szczecin.pl/uploads/courses/logistyka.jpg

Rekrutacja trwa do 20 września 2024 r.

Kandydaci, którzy uzyskają status "zakwalifikowanych do przyjęcia na studia" zobowiązani są do złożenia kompletu papierowych dokumentów do godz. 14:00 ostatniego dnia rekrutacji.

Rekrutację na studia przeprowadza Uczelniana Komisja Rekrutacyjna, która podejmuje decyzje w sprawach przyjęcia na studia. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową dla danego kierunku studiów. Na studia zostają przyjęte – w ramach limitu miejsc – osoby, które uzyskały najlepsze oceny ukończenia studiów pierwszego stopnia i spełniły warunki formalne.

Kryteria formalne

Do przyjęcia na studia 2 stopnia na Politechnice Morskiej w Szczecinie wymagane są ukończone studia 1 stopnia na danym lub pokrewnym kierunku.
 
Warunki, tryby i terminy rekrutacji na Politechnice Morskiej 2024/25 - PDF

Specjalność

  • Logistyka łańcuchów dostaw - NOWOŚĆ
  • Logistyka  offshore - NOWOŚĆ

Opis

Chcesz zostać specjalistą w zakresie innowacyjnych rozwiązań w logistyce i transporcie, eksploatacji odnawialnych źródeł energii, lokalnego i światowego rynku, sektorów gospodarczych?

Studiując logistykę na Politechnice Morskiej w Szczecinie zdobędziesz wiedzę z zakresu:

• identyfikowania oraz interpretowania problemów współczesnej gospodarki,

• przewidywania przyszłych stanów i procesów,

• poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w logistyce i transporcie,

• operacji i technologii wykorzystywanych w morskiej działalności offshore,

• eksploatacji odnawialnych źródeł energii,

Co więcej dadzą Ci studia na kierunku logistyka na PM? 

Zdobędziesz umiejętność efektywnego wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w pracy zawodowej i rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania i projektowania systemów, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami logistycznymi. 

PROGRAM STUDIÓW LOGISTYKA 2 stopień studia niestacjonarne

? Więcej o naszym Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu - filmy i zdjęcia

Zobacz relację i zdjęcia z dnia otwartego naszego Wydziału

? Więcej o transporcie, logistyce i innych kierunkach na WIET w tekście na naszej stronie internetowej.

Specjalności opracowane dla kierunku LOGISTYKA II-go stopnia odpowiadają potrzebom rynku pracy sektora gospodarki morskiej, a także sektora TSL. Powstały one w oparciu o konsultacje z przedstawicielami sektora społeczno-gospodarczego. Należy przy tym zaznaczyć, że przekazywana wiedza w trakcie studiów odpowiada nie tylko potrzebom regionalnego rynku pracy. Jest ona na tyle uniwersalna, że absolwenci kierunku będą mogli realizować zadania menedżerskie w każdym regionie. Absolwenci kierunku logistyka II-go stopnia opuszczają Uczelnię z wiedzą zawodową, umiejętnościami i kompetencjami odpowiadającymi potrzebom Polski i Unii Europejskiej. Absolwenci studiów II-go stopnia zyskują tytuł magistra i mogą kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia.

Absolwenci specjalności logistyka łańcuchów dostaw uzyskują pogłębioną wiedzę na temat koncepcji, teorii i technik związanych z operacjami logistycznymi oraz logistyką i zarządzaniem zintegrowanymi łańcuchami dostaw, a także posiadają kompetencje pozwalające na podejmowanie pracy zawodowej w przedsiębiorstwach armatorskich, spedycyjnych, logistycznych i transportowych, jednostkach projektowo-konstrukcyjnych, administracyjnych oraz eksploatacyjnych transportu oraz w podmiotach gospodarczych, stanowiących ich zaplecze.

Absolwenci posiadają szczegółową wiedzę i umiejętności w zakresie:

- krytycznej oceny działalności wiodących organizacji krajowych, międzynarodowych i globalnych w oparciu o wykorzystanie współczesnych studiów przypadków, symulacji biznesowych, interaktywnych grup dyskusyjnych;

- identyfikowania oraz interpretowania problemów współczesnej gospodarki zarówno w skali lokalnego rynku, krajowych sektorów gospodarczych jak i rynków światowych;

- kierowania pracami zespołów ludzkich, podmiotów gospodarczych, prywatnych i publicznych;

- przewidywania przyszłych stanów i procesów oraz symulowania ich wpływu na efekty kierowanego zespołu we wszystkich sektorach aktywności zawodowej;

- projektowania, realizacji i wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych;

- poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w logistyce i transporcie;

- wykorzystywania nowoczesnych technologii w obszarze funkcjonowania zintegrowanych łańcuchów dostaw oraz wielogałęziowego systemu transportowego.

Absolwenci specjalności logistyka offshore uzyskują pogłębioną wiedzę na temat koncepcji, teorii i technik związanych z logistyką i zarządzaniem w ramach gospodarki offshore. Uzyskają skoncentrowaną na biznesie, aktualną wiedzę o obecnych i pojawiających się innowacjach w zakresie technologii energii odnawialnych (w szczególności energetyki wiatrowej) oraz najlepszych praktyk dotyczących realizacji projektów offshore. Posiadają kompetencje i umiejętności niezbędne kadrze zarządzającej branży offshore w zakresie:

- zarządzania, projektowania i eksploatacji konstrukcji, systemów i procesów oraz kluczowych technologii wspomagających zrównoważoną eksploatację zasobów morskich;

- eksploatacji odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem farm wiatrowych;

- operacji i technologii wykorzystywanych w morskiej działalności offshore;

- identyfikowania oraz interpretowania problemów współczesnej gospodarki zarówno w skali  lokalnego rynku, krajowych sektorów gospodarczych jak i rynków światowych

- projektowania, realizacji i wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych;

- poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w logistyce i transporcie.

dokumenty rekrutacyjne infografika

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie: 

(pliki do pobrania poniżej)
  1. Podanie o przyjęcie na studia II stopnia.
  2. Ankietę osobową lub podpisany wydruk formularza z rejestracji online.
  3. Poświadczoną przez uczelnie kopię dyplomu ukończenia studiów (w przypadku uzyskania dyplomu ukończenia studiów za granicą, musi on uprawniać kandydata/kę do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia w kraju, w którym dyplom został wydany. Kandydaci zobowiązani są złożyć oryginał dyplomu opatrzony apostille lub zalegalizowany przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej).*
  4. Poświadczoną przez Uczelnię kopię suplementu.
  5. Dwie fotografie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm. Fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, równomiernie oświetlona twarz. Zobacz przykłady. Fotografię należy również przesłać w formie elektronicznej jako załącznik(co najmniej 540x420 pikseli, 300 dpi) podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce Rekrutacja >> Rejestracja online. Jeżeli wystąpi problem z dodaniem zdjęcia, zamieści je komisja rekrutacyjna po dostarczeniu papierowej wersji wszystkich dokumentów.
  6. Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (zobacz - zakładka Opłaty).
  7. Klauzulę informacyjną RODO.
  8. Dowód osobisty do wglądu (przy osobistym dostarczeniu papierowej wersji dokumentów lub w przypadku wysłania dokumentów pocztą/kurierem - po przyjęciu na studia).
  9. Deklarację językową.
  10. (Opcjonalnie) Anonimową ankietę dla kandydatów na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie (do celów statystycznych).

* O przyjęcie na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów za granicą w rozumieniu art. 326 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

,

Kandydaci dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni w zakładce Rekrutacja >> Rejestracja online

Cudzoziemcy aplikujący na Uczelnię proszeni są o wpisywanie danych z paszportów! Kandydaci z obywatelstwem polskim, posiadający dowód osobisty, proszeni są o wpisywanie danych z dowodu! Imiona w formularzach powinny być wpisane zgodnie z dokumentem tożsamości.

Uwaga! dokumenty
 należy dostarczyć również w wersji papierowej, rekrutacja elektroniczna nie zwalnia z tego obowiązku!
Papierowe wersje dokumentów muszą dotrzeć na Politechnikę Morską w Szczecinie najpóźniej do godz. 14:00 ostatniego dnia rekrutacji. 

Kandydaci mogą dostarczyć dokumenty rekrutacyjne:
  • osobiście do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej - budynek WIET, ul. H. Pobożnego 11, pok. 105, (pon. - pt. w godz. 9 - 14) lub
  • za pośrednictwem operatora pocztowego lub
  • za pośrednictwem firmy kurierskiej
na adres:
Politechnika Morska w Szczecinie
REKRUTACJA
ul. Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin

Pliki do pobrania

Podanie o przyjęcie na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie - PDF
Ankieta OSOBOWA dla kandydatów na studia na PM - PDF
Deklaracja językowa - PDF
Klauzula informacyjna RODO PM 2025 - PDF
ANKIETA ANONIMOWA dla kandydata/ki na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie - PDF

Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Wpłaty można dokonać w kasie Uczelni lub na konto bankowe Politechniki Morskiej w Szczecinie: 
Bank Pekao S.A.  91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
IBAN PL 91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
SWIFT: PKOPPLPW

Opłaty za studia:
  • obywatele polscy – 4 600 zł/rok 
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności – 7.800 zł/rok 
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 4 600 zł/rok.
Kandydaci mogą brać udział w kilku postępowaniach rekrutacyjnych, każdorazowo wnosząc opłatę rekrutacyjną. Opłata rekrutacyjna za rejestrację na jeden wybrany kierunek, poziom i formę studiów wynosi 85 zł. W przypadku niepowodzenia w rekrutacji na kierunek główny, kandydaci będą automatycznie przekierowani na rekrutację na kierunek alternatywny.
Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Politechnika Morska w Szczecinie
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Ul. H. Pobożnego 11
70-507 Szczecin

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
e-mail: wkr.wiet@pm.szczecin.pl
tel. kom.: +48 571 604 152





 

Rekrutację na studia przeprowadza Uczelniana Komisja Rekrutacyjna

Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego.

Wyniki rekrutacji kończącej się 20 września będą dostępne 23 września 2024 r. od godz. 13:00.
Kandydaci mogą sprawdzić wyniki rekrutacji na internetowej stronie uczelni https://irk.pm.szczecin.pl/Login.aspx ponownie logując się do systemu.

Osoby, które zostaną przyjęte na pierwszy rok studiów będą również powiadamiane listem zwykłym, wysłanym na adres korespondencyjny wskazany w trakcie rekrutacji.

Kandydaci w stosunku, do których wydano odmowę przyjęcia na studia decyzją administracyjną komisji rekrutacyjnej mają prawo do wniesienia odwołania do Rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie w terminie 14 dni od otrzymania Decyzji, za pośrednictwem komisji rekrutacyjnej (dotyczy obywateli polskich).

Kandydaci w stosunku, do których wydano odmowę przyjęcia na studia decyzją administracyjną Rektora mają prawo do wniesienia do Rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od otrzymania Decyzji (dotyczy cudzoziemców).