Kierunek

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Wydział: Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Typ studiów: studia II stopnia
Język: polski
Czas trwania: 1,5 roku - 3 semestry
Forma: Studia stacjonarne
Tytuł: magister
Terminy rekrutacji: 27.01.2025 r. - 14.02.2025 r.


https://rekrutacja.pm.szczecin.pl/uploads/courses/zarzadzanie-2.jpg

Rekrutacja trwa od 27 stycznia 2025 do 14 lutego 2025 r.

Papierowe wersje dokumentów muszą dotrzeć na Politechnikę Morską w Szczecinie najpóźniej do ostatniego dnia rekrutacji do godz. 14:00.

Rekrutację na studia przeprowadza Uczelniana Komisja Rekrutacyjna, która podejmuje decyzje w sprawach przyjęcia na studia. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową dla danego kierunku studiów. Na studia zostają przyjęte – w ramach limitu miejsc – osoby, które uzyskały najlepsze oceny ukończenia studiów pierwszego stopnia i spełniły warunki formalne.

Kryteria formalne

Do przyjęcia na studia 2 stopnia na Politechnice Morskiej w Szczecinie wymagane są ukończone studia 1 stopnia na danym lub pokrewnym kierunku.
 
Warunki, tryby i terminy rekrutacji na Politechnice Morskiej 2024/25 - PDF

Specjalność

  • Utrzymanie ruchu w przemyśle 4.0 - NOWOŚĆ!

  • Zarządzanie zautomatyzowanymi systemami produkcyjnymi - NOWOŚĆ!

  • Logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym 

Opis

Czujesz, że jesteś stworzony do funkcji kierowniczych? A może lubisz kreować nowatorskie rozwiązania? Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Morskiej jest dla Ciebie!


Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Uzyskasz kompetencje poszukiwane w przedsiębiorstwach produkcyjnych, badawczo-rozwojowych oraz jednostkach projektowych i doradczych nastawionych na wdrażanie i rozwój innowacji technologicznych i organizacyjnych. Dodatkowo będziesz je mógł potwierdzić zewnętrznym Certyfikatem Six Sigma Yellow Belt.

Nauczysz się, jak wyznaczać cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii czy specjalistycznego oprogramowania.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do usprawniania procesów produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem procesów przemysłu 4.0. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.

? Więcej o naszym Wydziale >> filmy i zdjęcia  >>  inne kierunki na WIET

Zobacz relację z dnia otwartego naszego Wydziału

Program studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Argumenty

• przedsiębiorstwa produkcyjne różnych branż,
• kierownicze stanowiska w działach utrzymania ruchu,
• działy zarządzania jakością przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.

Celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwentów kwalifikacji umożliwiających pełnienie funkcji kierowniczych wyższego szczebla w przedsiębiorstwach transportowych, doradczych i projektowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianą gospodarką morską.

Absolwenci specjalności utrzymanie ruchu w przemyśle 4.0 posiadają dodatkowo kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych metodyk zarządzania utrzymaniem ruchu oraz posiada kompetencje pozwalające na podejście pracy w komórkach zajmujących się utrzymaniem ruchu w przedsiębiorstwach produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw wykorzystujących technologie przemysłu 4.0. W szczególności potrafi zaprojektować, wdrożyć i zarządzać systemem utrzymania ruchu w oparciu o potrzeby przedsiębiorstwa. Atutem specjalności jest uwzględnienie w programie kształcenia specyfiki inteligentnej fabryki (Smart Factory). Potrafi wykorzystać najnowsze rozwiązania techniczne i informatyczne na potrzeby:

• opracowywania harmonogramów remontów i konserwacji maszyn czy robotów przemysłowych;

• diagnozowania i usuwania awarii, oraz zapobiegania problemom związanym z utrzymaniem ruchu w przyszłości;

• zapewniania zaopatrzenia technicznego oraz nadzoru nad realizacją usług serwisowych;

• prowadzenia, opracowywania i aktualizacji dokumentacji technicznej.

Absolwenci dzięki odbywającym się w najnowocześniejszych laboratoriach zajęciom są praktycznie zaznajomieni ze współczesnymi wykorzystywanymi w przemyśle 4.0 technologiami jak druk 3D, czy interaktywna wizualizacja 3D z wykorzystaniem gogli VR. Absolwenci są przygotowani do pełnienia roli liderów służb utrzymania ruchu. Potrafią stworzyć zespół TPM (Total Productive Maintenance - kompleksowe utrzymanie ruchu). Mają kompetencje związane z organizacją i koordynacją pracy pracowników działu utrzymania ruchu, potrafią motywować, inspirować i rozliczać członków SUR (służb utrzymania ruchu).

Absolwent tej specjalności, opuszcza Uczelnię z wiedzą zawodową, umiejętnościami i kompetencjami odpowiadającymi współczesnym i przyszłościowym wymaganiom i potrzebom gospodarki Polski i Unii Europejskiej. Spełnia wymagania stawiane wysoko wykfalifikowanej kadrze menedżerskiej. Posiada dobrą znajomość języka obcego na poziomie B2, pozwalającą na komunikację w środowisku biznesowym. Absolwenci, jeżeli skorzystali z oferty jaką daje program studiów i przystąpili do zewnętrznego egzaminu, posiadają potwierdzający uzyskanie kwalifikacji, wydany przez zewnętrzną jednostkę SwissCert Sp. z o.o. certyfikat Six Sigma Yellow Belt. Absolwenci studiów drugiego stopnia uzyskują tytuł magistra inżyniera i mogą kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia.

Absolwenci specjalności zarządzanie zautomatyzowanymi systemami produkcyjnymi posiadają dodatkowo kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu automatyzacji i robotyzacji w przedsiębiorstwach przemysłowych. W szczególności potrafią:

• zaprojektować, bezpieczny i niezawodny bazujący na automatyzacji system produkcyjny,

• ocenić możliwości wdrożenia automatyzacji, koszty i ryzyka wdrożenia,

• wykorzystać czujniki, rejestratory i inne elementy wspomagające kontrolę pracy zautomatyzowanej linii produkcyjnej,

• dobierać i obsługiwać rozwiązania sieciowe w obsłudze zakładów produkcyjnych,

• organizować i koordynować pracę zespołów obsługujących zautomatyzowaną produkcję.

Absolwenci dzięki odbywającym się w najnowocześniejszych laboratoriach zajęciom są praktycznie zaznajomieni ze współcześnie wykorzystywanymi w przemyśle 4.0 technologiami jak druk 3D, czy interaktywna wizualizacja 3D z wykorzystaniem gogli VR czy programowanie robotów przemysłowych. Absolwenci tej specjalności, opuszczają Uczelnię z wiedzą zawodową, umiejętnościami i kompetencjami odpowiadającymi współczesnym i przyszłościowym wymaganiom i potrzebom gospodarki Polski i Unii Europejskiej. Spełniają wymagania stawiane wysoko wykfalifikowanej kadrze menedżerskiej. Wykazują się dobrą znajomością języka obcego na poziomie B2, pozwalającą na komunikację w środowisku biznesowym. Absolwenci, jeżeli skorzystali z oferty jaką daje program studiów i przystąpili do zewnętrznego egzaminu, posiadają - potwierdzający uzyskanie kwalifikacji, wydany przez zewnętrzną jednostkę SwissCert Sp. z o.o. certyfikat Six Sigma Yellow Belt. Absolwenci studiów drugiego stopnia uzyskują tytuł magistra inżyniera i mogą kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia.

dokumenty rekrutacyjne infografika

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie: 

(pliki do pobrania poniżej)
  1. Podanie o przyjęcie na studia II stopnia.
  2. Ankietę osobową lub podpisany wydruk formularza z rejestracji online.
  3. Poświadczoną przez uczelnie kopię dyplomu ukończenia studiów (w przypadku uzyskania dyplomu ukończenia studiów za granicą, musi on uprawniać kandydata/kę do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia w kraju, w którym dyplom został wydany. Kandydaci zobowiązani są złożyć oryginał dyplomu opatrzony apostille lub zalegalizowany przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej).*
  4. Poświadczoną przez Uczelnię kopię suplementu.
  5. Dwie fotografie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm. Fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, równomiernie oświetlona twarz. Zobacz przykłady. Fotografię należy również przesłać w formie elektronicznej jako załącznik(co najmniej 540x420 pikseli, 300 dpi) podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce Rekrutacja >> Rejestracja online. Jeżeli wystąpi problem z dodaniem zdjęcia, zamieści je komisja rekrutacyjna po dostarczeniu papierowej wersji wszystkich dokumentów.
  6. Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (zobacz - zakładka Opłaty).
  7. Klauzulę informacyjną RODO.
  8. Dowód osobisty do wglądu (przy osobistym dostarczeniu papierowej wersji dokumentów lub w przypadku wysłania dokumentów pocztą/kurierem - po przyjęciu na studia).
  9. Deklarację językową.
  10. (Opcjonalnie) Anonimową ankietę dla kandydatów na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie (do celów statystycznych).

* O przyjęcie na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów za granicą w rozumieniu art. 326 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

,

Kandydaci dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni w zakładce Rekrutacja >> Rejestracja online

Cudzoziemcy aplikujący na Uczelnię proszeni są o wpisywanie danych z paszportów! Kandydaci z obywatelstwem polskim, posiadający dowód osobisty, proszeni są o wpisywanie danych z dowodu! Imiona w formularzach powinny być wpisane zgodnie z dokumentem tożsamości.

Uwaga! dokumenty
 należy dostarczyć również w wersji papierowej, rekrutacja elektroniczna nie zwalnia z tego obowiązku!
Papierowe wersje dokumentów muszą dotrzeć na Politechnikę Morską w Szczecinie najpóźniej do godz. 14:00 ostatniego dnia rekrutacji. 

Kandydaci mogą dostarczyć dokumenty rekrutacyjne:
  • osobiście do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej - budynek WIET, ul. H. Pobożnego 11, pok. 105, (pon. - pt. w godz. 9 - 14) lub
  • za pośrednictwem operatora pocztowego lub
  • za pośrednictwem firmy kurierskiej
na adres:
Politechnika Morska w Szczecinie
REKRUTACJA
ul. Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin

Pliki do pobrania

Podanie o przyjęcie na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie - PDF
Ankieta OSOBOWA dla kandydatów na studia na PM - PDF
Deklaracja językowa - PDF
Klauzula informacyjna RODO PM 2025 - PDF
ANKIETA ANONIMOWA dla kandydata/ki na studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie - PDF

Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Wpłaty można dokonać w kasie Uczelni lub na konto bankowe Politechniki Morskiej w Szczecinie:
Bank Pekao S.A. 91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
IBAN PL 91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
SWIFT: PKOPPLPW

Opłaty za studia:
  • obywatele polscy – 0 zł/rok
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8 800 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) – 0 zł/rok.

Kandydaci mogą brać udział w kilku postępowaniach rekrutacyjnych, każdorazowo wnosząc opłatę rekrutacyjną. Opłata rekrutacyjna za rejestrację na jeden wybrany kierunek, poziom i formę studiów wynosi 85 zł. W przypadku niepowodzenia w rekrutacji na kierunek główny, kandydaci będą automatycznie przekierowani na rekrutację na kierunek alternatywny.
Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Politechnika Morska w Szczecinie
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Ul. H. Pobożnego 11
70-507 Szczecin

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
e-mail: wkr.wiet@pm.szczecin.pl
tel. kom.: +48 571 604 152





 
Kandydaci mogą sprawdzić wyniki rekrutacji na internetowej stronie uczelni https://irk.pm.szczecin.pl/Login.aspx  ponownie logując się do systemu.

Kandydaci, którzy uzyskają status "zakwalifikowanych do przyjęcia na studia" zobowiązani są do złożenia kompletu papierowych dokumentów do ostatniego dnia rekrutacji do godz. 14:00.

Dotyczy obywateli polskich - kandydaci w stosunku, do których wydano odmowę przyjęcia na studia decyzją administracyjną Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej mają prawo do wniesienia odwołania do Rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie w terminie 14 dni od otrzymania decyzji, za pośrednictwem Komisji.

Dotyczy cudzoziemców - kandydaci w stosunku, do których wydano odmowę przyjęcia na studia decyzją administracyjną Rektora mają prawo do wniesienia do Rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy w terminie 14 dni od otrzymania decyzji.