Dlaczego Politechnika Morska w Szczecinie?

Nalepsze miejsce dla wyjątkowej uczelni 😀

Szczecin. Miasto bulwarów pachnących czekoladą (fabryka czekolady na Łasztowni), miasto gwiaździstych rond i ulic wzorowanych na układzie Paryża. Miasto portowe, ze sznurem statków i jachtów zacumowanych przy nabrzeżu, choć nie leżące bezpośrednio nad morzem.
Szczecin - jachty przy nabrzeżu Dlaczego Szczecin
A my – Politechnika Morska – jesteśmy w samym jego centrum, w jednym z najpiękniejszych miejsc położonych nad Odrą. Z naszych okien od frontu widać rzekę, nadodrzańskie bulwary, przystań jachtową, miejską plażę, portowe „dźwigozaury” i Łasztownię – centrum kulturalno-rozrywkowe miasta.
Widok z góry na Wały Chrobrego i Odrę w Szczecinie
Spoglądając w przeciwnym kierunku, na skraju Parku Żeromskiego można dostrzec odległe o zaledwie 500 m nasze Osiedle Akademickie. Po sąsiedzku stoi monumentalny budynek Muzeum Narodowego i majestatyczna bryła Urzędu Wojewódzkiego, w pobliżu wznosi się też niesamowity gmach Filharmonii. Tylko kilka minut drogi piechotą dzieli nas od Zamku Książąt Pomorskich, kin, centrów handlowych, muzeów, pubów i głównych węzłów komunikacyjnych. Kilkanaście minut wystarczy, by dotrzeć do dworca kolejowego lub autobusowego. To najlepsze miejsce dla zupełnie wyjątkowej uczelni. Bądź tam z nami!

 Zobacz nasz informator dla kandydatów na studia 👇👇
Politechnika_Morska_w_Szczecinie_zobacz_informator_2023_2024 baner