- Wtorek, 28.08.2018
Studia na tym kierunku trwają 3,5 roku (7 semestrów). Program studiów dla nowego kierunku prowadzonego na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu AM dostosowany jest do potrzeb rynku pracy.
Dobrze jest grać w ekstraklasie menedżerów!
Kształcenie na kierunku zarządzanie opiera się na ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami z branży TSL (Transport Spedycja Logistyka), w tym z podmiotami związanymi z gospodarką morską. Studia realizowane będą przy wykorzystaniu nowoczesnej bazy dydaktycznej Uczelni.Kierunek zarządzanie na WIET to „Szkoła Menedżerów”, która da absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania, pozwoli zrozumieć, dlaczego każdy może być milionerem, ale nie każdy nim zostaje. Otworzy studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują absolwenta do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w gospodarce morskiej naszego regionu ale i różnych zakamarkach świata. Poszerzone zajęcia z angielskiego (bez tego ani rusz we współczesnym biznesie), przedmioty prowadzone również przez menedżerów, dyrektorów czy właścicieli przedsiębiorstw (np. przedsiębiorczość, geniusze zarządzania, kultura menedżerska, zarządzanie strategiczne) pozwolą studentom na zrozumienie zasad efektywnego zarządzania i budowania własnej ścieżki kariery zawodowej.
"Szkoła Menedżerów" będzie kształcić tak, że również sektor TSL nie będzie miał dla przyszłych zarządzających tajemnic. Bo gospodarka morska i sektor TSL to w zglobalizowanej gospodarce kluczowe obszary dla budowa bogactwa regionów i ich mieszkańców. Nasza "Szkoła Menedżerów" to miejsce zarówno dla absolwentów szkół średnich nie mających doświadczenia jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe mają wysokie aspiracje biznesowe i chcą zarządzać.
W ramach kierunku Wydział oferuje dwie specjalności:
- Organizacja i zarządzanie w gospodarce morskiej
- Zarządzanie zasobami ludzkimi
Sylwetka absolwenta kierunku: ZARZĄDZANIE
- specjalność: organizacja i zarządzanie w gospodarce morskiej
Płynnie posługują się językiem obcym, swobodnie komunikując się w mowie i w piśmie. Oprócz słownictwa ogólnego posiadają również szeroki zakres specjalistycznego słownictwa z zakresu zarządzania.
Charakteryzują się umiejętnością analizy otoczenia rynkowego, planowania strategii rozwoju i działania przedsiębiorstwa, potrafią także samodzielnie przygotować biznes plan oraz planować strategie marketingowe. Mają umiejętność skutecznego komunikowania się, negocjowania oraz potrafią pracować w zespole i zachować się w sytuacjach oficjalnych, dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom z zakresu kultury menadżerskiej. Absolwenci są kompleksowo przygotowani do założenia i sprawnego prowadzenia przedsiębiorstwa, działającego zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Mogą również pełnić funkcje kierownicze w przedsiębiorstwach z sektora gospodarki morskiej i innych.
Absolwenci studiów pierwszego stopnia uzyskują tytuł licencjata i mogą kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, kończących się uzyskaniem dyplomu magistra.
- specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi
Płynnie posługują się językiem obcym, swobodnie komunikując się w mowie i w piśmie. Oprócz słownictwa ogólnego posiadają również szeroki zakres specjalistycznego słownictwa z zakresu zarządzania.
Absolwenci charakteryzują się umiejętnością doboru kadry do potrzeb przedsiębiorstwa.
Wykazują się znajomością uregulowań prawnych dotyczące zatrudniania, okresowego oceniania, wynagradzania, motywowania, szkolenia i rozwoju pracowników, a także ich zwalniania. Znają również obowiązujące przepisy dotyczące warunków pracy, ubezpieczeń społecznych i przepisy podatkowe.
Charakteryzują się umiejętnością rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów personalnych związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwami, w tym problemów wynikających z funkcjonowania tych przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych. Absolwenci są kompleksowo przygotowani do pracy na stanowiskach menedżerskich i specjalistycznych wszystkich rodzajów organizacji, zarówno tych o charakterze biznesowym, jak i należących do sektora publicznego.
Mogą również wykonywać zawód doradcy i konsultanta w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
Absolwenci studiów pierwszego stopnia uzyskują tytuł licencjata i mogą kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, kończących się uzyskaniem dyplomu magistra.