Nie samą nauką się żyje

Życie studenckie to nie tylko nauka, ale również zabawa, życie nocne, możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Studenci cenią sobie miasta, w których te rozrywki są dostępne na wysokim poziomie i w przystępnych cenach.

Jak można spędzić wolny czas w Szczecinie?

Zachęcamy do odwiedzenia strony szczecińskiej Informacji Turystycznej, a poniżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji: Widok Szczecina od strony Łasztowni nocą

KULTURA I SZTUKA ?

Atrakcje w tej dziedzinie to m.in.: prężny ośrodek kulturalny - Zamek Książąt Pomorskich, nowoczesną Filharmonię, , trzy multipleksy  liczne teatry i muzea oraz najstarsze czynne kino świata
Cykliczne imprezy kulturalne (koncerty, kabarety) organizowane są w Teatrze Letnim. Inne imprezy otwarte organizowane są najczęściej na Jasnych Błoniach, Łasztowni lub na Wałach Chrobrego, a więc bardzo blisko osiedla akademickiego.

Budynek Filharmonii Szczecińskiej

SPORT ???⛵?‍♀️ ?‍♀️

Trasy rowerowe, tor kolarski, baseny, w tym basen Politechniki, cenione na świecie ośrodki sztuk walki (brazylijskie jujitsu, aikido, karate), orliki, nowoczesny tor gokartowystok narciarski i lodowisko. Dla studentów Politechniki zainteresowanych uprawianiem sportu czeka klub Akademickiego Związku Sportowego (AZS) z licznymi sekcjami (w tym e-sport) i Jacht Klub ⛵ w którym studenci żeglują po jeziorze Dąbie.
Żaglówka Jacht Klubu AM wypływa z mariny

ŻYCIE NOCNE 

W Szczecinie funkcjonuje kilkadziesiąt pubów i dyskotek. Większość jest przyjazna studentom, których w Szczecinie jest ponad 50 tysięcy. Szczególnym miejscem jest Podzamcze, pełne urokliwych zakątków, kamieniczek, licznych pubów i restauracji. ??☕?
Kamieniczki na Rynku Siennym w Szczecinie

Nowym centrum weekendowej rozrywki miasta stały się poportowe tereny Łasztowni i pobliskich bulwarów po obu stronach Odry, gdzie organizowane są liczne plenerowe imprezy (Żagle, Tall Ships) Juwenalia i koncerty.
Morskie Centrum Nauki i dźwigozaury na Łasztowni - widok z wyspy Grodzkiej
Nową atrakcją jest piaszczysta plaża na wyspie Grodzkiej - dokładnie na przeciwko budynku Politechniki Morskiej, która za dnia jest miesjecem plażowania, a po zmroku zmiena się w strefę muzyczną z koncertami lub didżejami. Na tych, którym mało atrakcji Szczecina, czeka weekendowy, wibrujący Berlin, do którego dojazd jednym z licznie kursujących autobusów zajmuje nieco ponad 2 godziny.

ZIELEŃ ???

Szczecin nie bez powodu zwany jest „zielonym miastem”. Park Kasprowicza, Różanka i Park Żeromskiego to jedne z najważniejszych zielonych miejsc, w których studenci mogą spędzać wolny czas między zajęciami. W weekend wybrać się można do pobliskiej Puszczy Bukowej, w które znajduje się jezioro Szmaragdowe, Puszczy Wkrzańskiej lub Lasu Arkońskiego.


WODA ?‍♂️?

Autobusem lub tramwajem dojedziemy nad jezioro Głębokie, gdzie znajduje się plaża, wakeparkpark linowy, lub nad jezioro Dąbie, które połączone jest z zalewem Szczecińskim. Tu znajduje się znane w całej Polsce Centrum Żeglarskie. Punktem wypadowym dla eksploracji niezwykle urokliwego przyrodniczo Parku Krajobrazowego Dolnej Odry jest Dziewoklicz, (znajdujący się na południu Szczecina), w którym znajduje się wypożyczalnia kajaków. Pół godziny drogi od Szczecina znajduje jezioro Miedwie z bogatą infrastrukturą turystyczną. Nad morze dojedziemy łatwo i szybko busem lub pociągiem.
 
Studenci AM w parku linowym  Tarzania nad jez. Głębokim.

Studenci w parku linowym nad jez.Głębokim
 
Kajakiem przez Park Krajobrazowy Dolnej Odry
Kajakiem przez Park Krajobrazowy Dolnej Odry Warto studiować w Szczecinie. Zapraszamy do obejrzenia filmu.