Kierunki anglojęzyczne w Akademii Morskiej w Szczecinie, cieszą się coraz większą popularnością.
Studenci studiów niestacjonarnych na Wydziałach Nawigacyjnym, Mechanicznym i Mechatroniki i Elektrotechniki zajęcia odbywają przez 10 tygodni z rzędu (luty-marzec), po 5-6 dni w tygodniu (pon. – sob.).
Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w drugiej edycji międzynarodowego konkursu:
„Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
Pierwszy etap za nami - znamy już wyniki rekrutacji w pierwszym terminie naboru do Akademii Morskiej w Szczecinie. Chętnych, by z nami studiować w roku akademickim 2021/22 było ponad 1200. Warunki przyjęcia na studia spełniło do tej pory 722 kandydatów.
Studiowanie nawigacji nie musi automatycznie oznaczać pracy na mostku kapitańskim. Gdzie i co studiować, aby nie wiało nudą, jaka uczelnia zapewni atrakcyjne programy studiów? Odpowiedź znajduje się na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
Polska wciąż nadrabia zaległości w stosunku do najlepszych gospodarek świata, tymczasem pojawiły się nowe wyzwania w postaci odbudowy ładu ekonomicznego po pandemii COVID, ale już według nowych standardów zrównoważonego rozwoju, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska naturalnego.
UWAGA - już w poniedziałek 5 lipca pojawią się długo wyczekiwane WYNIKI MATUR! Z tej okazji WSZYSTKICH maturzystów zapraszamy na lody! W tym roku akcję organizujemy w trzech miastach: spotykamy się w Szczecinie, Stargardzie i Gorzowie Wielkopolskim.
Spotkań na żywo potrzebowaliśmy wszyscy - dziękujemy, że jesteście z nami na czwartkowych Dniach Otwartych i zapraszamy na więcej! Już w czwartek 24 czerwca na spotkanie zaprasza Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki.
Kolejny otwarty czwartek przed kwaterą główną AMS już 10 czerwca - a ponieważ zaprasza Wydział Mechaniczny nie zabraknie MOCY!
Mieszkańcy miejscowości przy naszej zachodniej granicy patrzą już obojętnie na powtarzający się codziennie widok. Wielkie ciężarówki przewożą kadłuby jachtów, które wyglądają jak kaczki w zamrażalniku supermarketu - szczelnie zapakowane w białą, termokurczliwą folię wyjeżdżają regularnie i w wielkich ilościach na zachód Europy.