Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki

Nasze kierunki:
 

👉👉 APLIKUJ 👈👈

Profil Wydziału na Facebooku

Przemysł 4.0 nadciąga - czy jesteście na niego gotowi?

Nasze kierunki na Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej w Szczecinie to także nazwy wciąż rozwijających się gałęzi inżynierii. Według prognoz specjalistów zajmujących się badaniem rynku pracy, mechatronik i automatyk zdecydowanie stanowią grupę "zawodów przyszłości". Są przedstawicielami nowoczesnych i wszechstronnych profesji, które elastycznie wpisują się we współczesne wymagania rynku pracy. Nowoczesna gospodarka stwarza nieustannie powiększającą się pulę stanowisk pracy. Inżynierowie specjalizujący się w mechatronice, automatyce i robotyce  będą w najbliższych latach, jednymi z liderów tworzącego się przemysłu 4.0.
Mechatronika to kierunek tzw. morski i mundurowy - obowiązkowe są praktyki morskie na statku i mundur. Automatyka i robotyka jest kierunkiem lądowym i niemundurowym. Dla lubiących pływać, mamy także Jacht Klub 👉 profil na Facebooku
 

Co po studiach?

Absolwenci naszych kierunków są inżynierami specjalistami ukierunkowanymi na pracę na statkach morskich, lub też mogącym podjąć pracę w lądowych firmach serwisowych branży elektrycznej, elektronicznej i automatyki-robotyki na polskim jak i światowym rynku pracy, we wszystkich gałęziach nowoczesnej gospodarki, których działalność obejmuje wykorzystywanie robotów, złożonych układów mechatronicznych i zautomatyzowanych systemów wytwórczych (linii produkcyjnych). W szczególności są to: przemysł oparty o produkcję przemysłową, zbrojeniowy, motoryzacyjny, transport, telekomunikacja, innowacyjne jednostki naukowo-badawcze, biura konstrukcyjno-projektowe.

Absolwenci sami decydują o swojej przyszłości - czy chcą pływać na statkach (zazwyczaj zarabiając więcej, zwiedzając świat, ale decydując się na czasową rozłąkę z rodziną), czy wolą bardzo dobrze płatną pracę na lądzie.

👉 Relacja fotograficzna z dnia otwartego naszego Wydziału

Zobacz nasz informator dla kandydatów na studia 👇
Politechnika Morska w Szczecinie zobacz informator 2023_2024 - baner poziomy

 Informator PDF z poprzedniego roku akademickiego 👉  2022/23 

Witamy w naszych pracowniach
 
 
  


 
 

Plik do pobrania