Wydział Nawigacyjny

Nasze kierunki:
 

👉👉 APLIKUJ 👈👈


Nasz profil na Facebooku

Wydział Nawigacyjny znajduje się w dwóch miejscach: na Wałach Chrobrego, gdzie studiują studenci nawigacji, żeglugi śródlądowej i oceanotechniki oraz na ul. Żołnierskiej, gdzie uczymy studentów kierunku geodezji i kartografii.


Nowoczesny sprzęt dydaktyczny

Na Wydziale kształcą się studenci w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych korzystając z laboratoriów, symulatorów i nowoczesnego sprzętu oraz na statku Politechniki Morskiej Nawigator XXI i mniejszej jednostce badawczej - Hydrografie XXI. Politechnika Morska jest jedną z najlepiej wyposażonych wyższych szkół morskich w Europie. Nowoczesne technologie pozwalają studentom poznać środowisko pracy na międzynarodowych jednostkach pływających oraz w firmach związanych z gospodarką morską. 
Studenci uczą się nawigacji między innymi z pomocą nowoczesnych stołów nawigacyjnych, mają zajęcia w symulatorach mostka, używają także floty dronów oraz technologii VR. 

Mamy także Jacht Klub >> profil na Facebooku  i Kompanię Honorową 


Co po studiach?

Absolwenci Wydziału Nawigacyjnego są wysoce cenionymi oficerami i kapitanami na statkach floty handlowej, pasażerskiej i rybołówstwa morskiego, pracownikami kadry zarządzającej sektora offshore. Wielu z nich pracuje w administracji państwowej i samorządowej, w których są ekspertami od spraw morskich. Po kierunkach lądowych (oceanotechnika, geodezja i kartografia, geoinformatyka) absolwenci pracują w firmach geodezyjnych i projektowych na wysoko opłacanych stanowiskach eksperckich. To tylko niektóre ścieżki rozwoju kariery zawodowej, więcej na stronach poszczególnych kierunków.

👉 Zobacz wywiady z absolwentami Wydziału Nawigacyjnego

👉 Relacja z dnia otwartego naszego Wydziału

Zobacz nasz informator dla kandydatów na studia 

Politechnika Morska w Szczecinie zobacz informator 2024_2025 - baner poziomy