Kierunki inżynierskie typowo lądowe

kierunki inżynierskie ladowe na politechnice Morskiej Rekrutacja 4 kierunki grafika

Automatyka i robotyka

Program studiów przygotowaliśmy tak, aby zapewnić Ci możliwość pracy w obszarze szeroko rozumianej automatyki, robotyki i dziedzin pokrewnych. W trakcie studiów wykształcisz w sobie umiejętności myślenia w sposób abstrakcyjny i rozwiązywania podstawowych problemów inżynierskich związanych z eksploatacją urządzeń i układów automatyki i robotyki. Studiowanie z nami pozwoli Ci na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania, konstruowania, eksploatacji i diagnostyki układów regulacji automatycznej i systemów robotycznych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Pewne jest, że zostaniesz świetnie przygotowany do podjęcia pracy w zakładach przemysłowych związanych z szeroko rozumianą inżynierią elektryczną i dziedzinami pokrewnymi. No i pamiętaj, atmosfera na naszym wydziale jest, jak to określają sami studenci – rodzinna! Jest po prostu miło i przyjemnie. Zapraszamy do nas!




Geodezja i kartografia

Interesuje Cię geografia? Lubisz oglądać i analizować mapy, zwłaszcza te w internecie? Przyjdź do nas! W trakcie studiów nauczysz się jak wytyczyć w terenie budynek, pomierzyć działkę i jak opracować Numeryczny Model Terenu przy pomocy drona. Dowiesz się co to ortofotomapa, jak ją wykonać a także, poznasz tajniki skaningu laserowego i opracowań 3D. Dowiesz się co to GIS (Geographic Information System) i jak wykorzystać potęgę danych geoprzestrzennych do uzyskiwania wielu praktycznych informacji, wykonując analizy w programach komputerowych. Od trzeciego roku studiów będziesz miał / miała możliwość poszerzania swojej wiedzy w kierunku geoinformatyki – budując bazy danych przestrzennych i projektując systemy geoinformatyczne, lub hydrografii – wykonując w praktyce pomiary przy pomocy naszego sprzętu i łodzi pomiarowej Hydrograf XXI. Nauczymy Cię wykonywać pomiary z powietrza, za pomocą dronów, z ziemi za pomocą specjalistycznych geodezyjnych urządzeń pomiarowych oraz pod wodą, gdzie obraz terenu jest „malowany dźwiękiem”.

Specjalności:
  • Geoinformatyka
  • Hydrografia



Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe

Na tych studiach zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej, mechatroniki i innych powiązanych dziedzin. Dzięki temu będziesz miał / miała szerszy wybór przyszłej ścieżki zawodowej. Czeka na Ciebie praca zarówno w sektorze przedsiębiorstw komercyjnych jak i w organach administracji publicznej, których działalność związana jest z szeroko pojętą inżynierią przemysłową oraz technologiami offshore. Dodatkowo, zdobędziesz umiejętności projektowania i eksploatacji systemów przemysłowych oraz będziesz biegle poruszać się w dynamicznie rozwijającym się sektorze morskich elektrowni wiatrowych i innych odnawialnych źródeł energii (OZE) poprzez skuteczne łączenie zawodowej wiedzy teoretycznej z praktyką. To naprawdę przyszłościowy kierunek!

Specjalności:
  • Eksploatacja siłowni wiatrowych
  • Diagnostyka systemów przemysłowych



Oceanotechnika – budowa jachtów i okrętów

Transport morski, poszukiwania i wydobycie surowców mineralnych z dna morskiego, badania oceaniczne, rekreacja i sporty morskie to obszary działalności, dla których niezbędne są jednostki pływające, nie tylko na powierzchni, ale także podwodne lub poruszające się po dnie morskim. Coraz więcej tych jednostek pływających jest bezzałogowych, sterowanych za pomocą specjalistycznego oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję. Jednocześnie od projektowanych i budowanych jednostek pływających wymaga się, aby były ekologiczne i w jak najmniejszym stopniu miały negatywny wpływ na środowisko np. poprzez emisję spalin. Specjaliści z projektowania innowacyjnych, ekologicznych statków, jachtów, obiektów offshore i innych jednostek pływających są poszukiwani nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Jeśli jesteś tym zainteresowany, to być może te studia są właśnie dla Ciebie.

Specjalności:
  • Projektowanie i budowa okrętów
  • Projektowanie i budowa jachtów
;

 

Inżynieria modelowania przestrzennego

Celem kształcenia na kierunku inżynieria modelowania przestrzennego jest zapewnienie absolwentom szerokich podstaw wiedzy z zakresu modelowania, prototypowania, technologii przyrostowej oraz inżynierii odwrotnej oraz inżynierii mechanicznej pozwalających na elastyczność w dokonywaniu wyboru drogi kariery zawodowej.
Studia gwarantują także zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy w sektorze przedsiębiorstw ukierunkowanych na nowe technologie przemysłu 4.0, zajmujących się wdrażaniem innowacyjnych technologii z zakresu modelowania, prototypowania i inżynierii odwrotnej w wielu gałęziach przemysłu, wśród których do najważniejszych należą: branża motoryzacyjna, medyczna, lotnicza, a także elektroniki użytkowej.

Specjalności:
  • Inżynieria wydruku 3D
  • Wzornictwo przemysłowe




Politechnika Morska w Szczecinie zobacz informator 2025/2026 - baner poziomy


Politechnika Morska w Szczecinie zobacz informator 2024_2025 - baner poziomy