-
geodezja i kartografia
-
nawigacja
-
oceanotechnika i budowa jachtów i okrętów
-
żegluga śródlądowa
-
geoinformatyka (2 stopień)
-
oceanotechnika (2 stopień)
>> APLIKUJ <<
Nasz profil na FacebookuWydział Nawigacyjny znajduje się w dwóch miejscach: na Wałach Chrobrego, gdzie studiują studenci nawigacji, żeglugi śródlądowej i oceanotechniki oraz na ul. Żołnierskiej, gdzie uczymy studentów kierunku geodezji i kartografii.
Nowoczesny sprzęt dydaktyczny
Na Wydziale kształcą się studenci w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych korzystając z laboratoriów, symulatorów i nowoczesnego sprzętu oraz na statku Politechniki Morskiej Nawigator XXI i mniejszej jednostce badawczej - Hydrografie XXI. Politechnika Morska jest jedną z najlepiej wyposażonych wyższych szkół morskich w Europie. Nowoczesne technologie pozwalają studentom poznać środowisko pracy na międzynarodowych jednostkach pływających oraz w firmach związanych z gospodarką morską.Studenci uczą się nawigacji między innymi z pomocą nowoczesnych stołów nawigacyjnych, mają zajęcia w symulatorach mostka, używają także floty dronów oraz technologii VR.
Mamy także Jacht Klub >> profil na Facebooku i Kompanię Honorową
Co po studiach?
Absolwenci Wydziału Nawigacyjnego są wysoce cenionymi oficerami i kapitanami na statkach floty handlowej, pasażerskiej i rybołówstwa morskiego, pracownikami kadry zarządzającej sektora offshore. Wielu z nich pracuje w administracji państwowej i samorządowej, w których są ekspertami od spraw morskich. Po kierunkach lądowych (oceanotechnika, geodezja i kartografia, geoinformatyka) absolwenci pracują w firmach geodezyjnych i projektowych na wysoko opłacanych stanowiskach eksperckich. To tylko niektóre ścieżki rozwoju kariery zawodowej, więcej na stronach poszczególnych kierunków.Zobacz wywiady z absolwentami Wydziału Nawigacyjnego
Relacja z dnia otwartego naszego Wydziału
Zobacz nasz informator dla kandydatów na studia





























Plik do pobrania



























